top_1.jpg
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Przeprowadzka Poradni Endokrynologicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Andruczyk   
wtorek, 18 lipca 2017 12:22

Poradnia Endokrynologiczna Szpitala Wojewódzkiego przenosi się do wyremontowanego budynku przy ul. Broniewskiego 2. Nowe, świetnie wyposażone gabinety, to poprawa warunków dla pacjentów w lokalizacji znajdującej się bliżej komunikacji miejskiej.

Poradnia Endokrynologiczna w Szpitalu Wojewódzkim udziela corocznie blisko 30 tysięcy porad. Każdego dnia przyjmuje ona około stu pacjentów na wizyty do specjalistów, punktu pobrań i biopsje. Dotychczas mieściła się ona w budynku szpitala przy ul. Broniewskiego 22, dzieląc przestrzeń z Oddziałem Rehabilitacji.

W środę (19 lipca) Poradnia Endokrynologiczna zostanie przeniesiona do wyremontowanych pomieszczeń na parterze budynku administracji szpitala, przy ul. Broniewskiego 2. W tym dniu wszystkie umówione wizyty będą odbywały się jeszcze przy ul. Broniewskiego 22. Natomiast w czwartek (20 lipca) pacjenci zostaną przyjęci już w nowej lokalizacji.

Nowa poradnia zajmuje całe wyremontowane i w pełni wyposażone skrzydło na parterze budynku. Znajduje się tu 6 gabinetów lekarskich, sala pobrań, gabinet biopsji, toalety dostosowane dla osób niepełnosprawnych, poczekalnia, rejestracja oraz pomieszczenia gospodarcze. W budynku znajduje się szatnia dla pacjentów, a pomieszczenia poradni są klimatyzowane. Nowa lokalizacja to atut dla pacjentów korzystających z komunikacji miejskiej: w bliskiej odległości do przystanku linii tramwajowej nr 3 i 10 oraz autobusowej 80.

„Przebudowa budynku hotelu pielęgniarek na potrzeby poradni specjalistycznych i administracji SPWSZ” została dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego.