12
02.2018

Światowy Dzień Chorego

Drukuj

Szpital Wojewódzki przy ul. Arkońskiej tradycyjnie wziął aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Chorego. Wspólnie z Caritas Polska dotarliśmy do mieszkańców małych miejscowości, m.in. z powiatu stargardzkiego, choszczeńskiego, gryfińskiego, którzy w swoich parafiach zgłaszali chęć wizyt u wybranych specjalistów. Dla osób z miejscowości oddalonych od szpitali i przychodni będzie to szansa na pierwszą od dawna wizytę w poradni specjalistycznej. Pacjenci ci sami często nie mają jak dojechać do lekarza lub czas oczekiwania na poradę jest bardzo długi.

W sobotę (10 lutego)  specjaliści ze Szpitala Wojewódzkiego przyjmowali pacjentów w gabinetach w Poradni Kardiologicznej.

Porad i konsultacji udzielali lekarze w zakresie: kardiologii, dermatologii, endokrynologii , okulistyki, gastrologii, reumatologii, ortopedii, chirurgii i fizjoterapii. Przyjęcia do kardiologa poprzedzone będą badaniem EKG oraz ciśnienia tętniczego. Na zlecenie lekarzy wykonywane byly badania USG jamy brzusznej, tarczycy oraz naczyń tętniczych i żylnych.

Pacjenci zostali przywiezieni busami i autokarami przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Koordynatorem Światowego Dnia Chorego w SPWSZ w Szczecinie jest dr n. med. Maria Magdalena Herczyńska.

 

« powrót
SPWSZ Jednostka samorządu województwa zachodniopomorskiego
nfz
bip
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij