Aktualności

24
03.2020
Punkt Przyjęć pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

Punkt Przyjęć pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirsem znajduje się teraz na parterze budynku L (na co dzień działa tu Punkt Przyjęć Planowych).

Czytaj całość »
23
03.2020
Informacja dla pacjentów onkologicznych

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz mając na uwadze fakt, że chorzy na nowotwory w trakcie leczenia mają często obniżoną odporność, zwracamy się z prośbą o wprowadzenie wzmożonego systemu ochrony pacjentów i personelu medycznego zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz GIS.

Czytaj całość »
19
03.2020
Otwarcie przejazdu pod łącznikiem A- wyjazd ze szpitala

18 marca przywrócony zostaje na terenie szpitala ruch w kierunku wyjazdu ze Szpitala Bramą Główną. Umożliwiony będzie wyjazd od strony ul Arkońskiej. 

Czytaj całość »
16
03.2020
Ograniczenie wydawania dokumentacji medycznej

W związku z zagrożeniem COVID-19 obecnie zasadniczym sposobem udostępniania dokumentacji medycznej jest przesyłanie jej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

W trosce o zdrowie zwracamy się związku z tym z uprzejmą prośbą aby wnioski o udostępnienie dokumentacji medycznej były również składane za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej i były opatrzone podpisem elektronicznym bądź były złożone za pośrednictwem profilu ePUAP w celu weryfikacji wnioskodawcy. We wnioskach złożonych pisemnie prosimy o wskazanie adresu email na który należy wysłać dokumentację medyczną i korespondencję oraz o podanie numeru telefonu.

Inne określone w przepisach sposoby udostępnienia dokumentacji medycznej będą stosowane tylko w przypadku gdy z okoliczności sprawy wynika, że nie jest możliwe przekazanie dokumentacji za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Adres poczty elektronicznej to: dokumentacja@spwsz.szczecin.pl 

 

 

Czytaj całość »
13
03.2020
Ważne informacje dla pacjentów w związku z koronawirusem

Szpital Wojewódzki w Szczecinie w związku z reorganizacją placówki informuje

Czytaj całość »
10
03.2020
Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na terenie szpitala przy Arkońskiej

Informujemy, że od środy 11.03.2020 na ternie szpitala wojewódzkiego przy ulicy Arkońskiej zmieniona będzie organizacja ruchu. 

Czytaj całość »
06
03.2020
Informacja dla pacjentów - ograniczenia w badaniach endoskopowych

Informujemy, że szpital ogranicza osobiste umawianie badań endoskopowych. 

Czytaj całość »
04
03.2020
Co musisz wiedzieć o koronawirusie? Kampania Ministerstwa Zdrowia

Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.

Czytaj całość »
02
03.2020
Zakaz odwiedzin pacjentów z powodu wirusa grypy

Informujemy, że ze względu na wirusa grypy, dyrekcja szpitala postanowiła o całkowitym zakazie odwiedzin pacjentów, w placówce przy ul. Arkońskiej i w szpitalu w Zdunowie. Zakaz oboiązuje do odwołania.

Czytaj całość »
02
03.2020
Kolejne podejrzenie koronawirusem wykluczone

Przed godziną 10:00 szpital otrzymał wyniki badań jednego z pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Wynik był ujemy, tym samym pacjent może opuścić szpital.

Czytaj całość »
14
02.2020
21 lutego - dzień wolny

21 lutego 2020 r. jest w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie dniem wolnym od pracy. Tego dnia jednostka będzie funkcjonowała w trybie weekendowym...

Czytaj całość »
13
02.2020
"Nursing Now" Polska

Wystartowała kampania "Nursing Now" Polska , której celem jest podniesienie prestiżu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli  i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia, a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie...

Czytaj całość »
24
01.2020
Więcej przeszczepień rodzinnych

64 nerki przeszczepili w ubiegłym roku transplantolodzy w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie w ubiegłym roku. Ten znaczny wzrost jest efektem większej liczby transplantacji podwójnych (nerka i wątroba) oraz transplantacji od dawców żywych.

Czytaj całość »
22
01.2020
Podsumowanie programu przesiewowych badań w kierunku tętniaka aorty brzusznej

1175 osób udało się przebadać w naszym szpitalu w 2019 roku w ramach ogólnopolskiego programu. Pacjentów z rozpoznaniem tętniaka odcinka brzusznego aorty objęto opieką specjalistyczną Poradni Chirurgii Naczyniowej w celu dalszej kontroli i poszerzenia diagnostyki.

Czytaj całość »
15
01.2020
Wyleczyliśmy już setki pacjentów z HCV

Wprowadzona w 2014 roku bezinterferonowa terapia leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C okazała się wielkim sukcesem. Dzięki niej w naszym szpitalu blisko 1000 pacjentów zostało całkowicie wyleczonych, wielu uniknęło marskości wątroby, a nawet raka.

W naszym kraju jest od 150 do 200 tysięcy pacjentów zakażonych HCV. Większość z nich nawet o tym nie wie. Zakażanie przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów, a w tym czasie wirus sieje spustoszenie w wątrobie, prowadząc do marskości, czy raka wątrobowokomórkowego. Do 2014 roku pacjenci, u których wykryto wirusa, poddawani byli terapii interferonowej, która niestety nie dawała pewności wyleczenia, a w dodatku była obciążająca dla organizmu i powodowała wiele skutków ubocznych.

Pod koniec 2014 w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie pierwsi pacjenci zaczęli otrzymywać leki przeciwwirusowe nowej generacji. W kolejce do leczenia znajdowało się wówczas ok. 750 osób. W pierwszych latach funkcjonowania refundowanej bezinterferonowej terapii anty-HCV rocznie udawało się zakwalifikować do leczenia ok. 80 pacjentów. Tym samym czas oczekiwania wynosił wówczas ponad 4 lata. Po 5 latach stosowania terapii kolejka oczekujących znacznie się skróciła. Dziś na terapię w naszym szpitalu oczekują 33 osoby, 36 jest w trakcie leczenia. Kolejka nie przekracza trzech miesięcy, a pacjenci w trybie pilnym otrzymują lek natychmiast. Od tamtej pory z leczenia skorzystało 1041 osób.

Co najważniejsze, terapia daje blisko 100-procentową szansę wyleczenia (skuteczność jest nieco niższa w przypadku zaawansowanego zwłóknienia wątroby, czy nieskutecznego leczenia w przeszłości). Ostatnio wprowadzone leki pangenotypowe gwarantują sukces terapeutyczny niezależnie od genotypu wirusa.

Czytaj całość »
10
01.2020
Stanowisko SPWSZ w Szczecinie

W ciągu ostatnich tygodni w mediach pojawiło się wiele artykułów dotyczących naszego szpitala i naszych pracowników, w tym prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzkiego, który do niedawna sprawował funkcję kierującego Kliniką Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji - obecnie marszałka Senatu RP.

Pojawiające się w prasie, radiu i telewizji oskarżenia krzywdzą nie tylko profesora Grodzkiego, ale także wszystkich medyków naszego szpitala oraz całe środowisko lekarskie. Godzą w dobre imię szpitala, na które każdego dnia bardzo ciężko pracuje blisko 2,5 tysiąca osób zatrudnionych przy ul. Arkońskiej i przy ul. Sokołowskiego w Szczecinie. Wypowiedzi te mogą powodować utratę zaufania do lekarzy naszego szpitala ze strony pacjentów, co może stanowić zagrożenie ich życia i zdrowia.

Z przykrością obserwujemy informacje, które nie są w żaden sposób oddzielone od interpretacji i opinii; narrację opartą na niesprawdzonych informacjach. Pracownicy naszego szpitala to znakomici specjaliści i fantastyczni ludzie, dlatego nie zgadzamy się na pomówienia, które ich dotyczą.

Apelujemy o kompetentne prezentowanie informacji dotyczących szpitala. Prosimy o rzetelność, która umożliwi nam spokojną pracę i opiekę nad pacjentami. (Obecnie szpital leczy ok. 850 osób dziennie).

Jednocześnie zapewniamy wszystkich naszych pacjentów, że szpital funkcjonuje bez zakłóceń. Po otrzymaniu akredytacji Centrum Monitorowania Jakości i certyfikatu w zakresie zarządzania jakością, nieustannie i konsekwentnie pracujemy na nasze dobre imię oraz zaufanie pacjentów.

Natalia Andruczyk
rzecznik prasowy
SPWSZ w Szczecinie

Czytaj całość »
03
01.2020
Mamy akredytację

Nasz szpital otrzymał certyfikat Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. To potwierdzenie wysokich standardów opieki i świadczonych usług przy ul. Arkońskiej i ul. Sokołowskiego w Szczecinie. Otrzymaliśmy także Certyfikat w zakresie zarządzania jakością Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji, a wyniki raportu Najwyższej Izby Kontroli potwierdziły w pełni stosowane zasady leczenia bólu.

Szpital Wojewódzki otrzymał akredytację po raz trzeci, ale pierwszy raz jako skonsolidowany szpital
- w dwóch lokalizacjach: przy ul. Arkońskiej i przy ul. Sokołowskiego. Certyfikat przyznawany jest na podstawie oceny zespołu wizytatorów powoływanych przez Centrum Monitorowania Jakości
w Ochronie Zdrowia. To oni ocenili m. in. proces leczenia, bezpieczeństwo pacjentów, diagnostykę, epidemiologię, farmakoterapię, żywienie. Analizie poddany został także proces organizacji
i zarządzania placówką.

Narzędziem oceny akredytacyjnej są standardy, określone we współpracy z najważniejszymi organizacjami i towarzystwami medycznymi. Obowiązujący zestaw zawiera 221 standardów umieszczonych w 15 działach. Akredytacja przyznawana przez CMJ potwierdza spełnianie wysokich wymagań dot. świadczonych usług przez szpitale. Jednostki, które pozytywnie przeszły przegląd akredytacyjny są postrzegane jako bardziej przyjazne i bezpieczne. Akredytacja zapewnia także zwiększenie finansowania szpitala przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Certyfikat został przyznany na trzy lata.

Czytaj całość »
24
12.2019
Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżającego się
Bożego Narodzenia
składamy wszystkim Pacjentom i Pracownikom
życzenia pogodnych świąt
spędzonych w gronie najbliższych.
Życzymy, aby ten czas
przy tradycyjnym wigilijnym stole,
przyniósł dużo radości, ciepła i optymizmu,
a Nowy Rok 2020 spełnił wszystkie marzenia.

Małgorzata Usielska
Dyrektor
Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego
Szpitala Zespolonego w Szczecinie

 

06
12.2019
Mikołaj w szpitalu

6 grudnia Mikołaj odwiedził także dzieci przebywające w naszym szpitalu...

Czytaj całość »
27
11.2019
Zdunowo: Interna z nowymi salami intensywnego nadzoru

Szpital Wojewódzki uruchomił 13 nowych miejsc intensywnego nadzoru kardiologicznego w ramach Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego z Pododdziałem Kardiologii przy ul. Sokołowskiego

Czytaj całość »
SPWSZ Jednostka samorządu województwa zachodniopomorskiego
nfz
bip
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij