O oddziale

Podstawowym zadaniem Oddziału jest leczenie, diagnostyka, pielęgnacja i edukacja pacjentów ze schorzeniami skóry i błon śluzowych, rozpoznawanie i leczenie chorób przenoszonych drogą płciową, diagnostyka alergologiczna, diagnostyka mykologiczna i histopatologiczna oraz zabiegi elektrochirurgiczne, krioterapia i fototerapia.
Oddział jest zlokalizowany w budynku „B” – I piętro.

Opiekę nad pacjentami Oddziału Dermatologii w godz. 17.00 - 8.00 sprawuje dyżurny internista i dyżurny pediatra.

ODDZIAŁ DERMATOLOGII udziela konsultacji chorym pozostałych Oddziałów Szpitala Wojewódzkiego oraz ośrodkom rejonowym po podpisaniu umowy ze szpitalem na wykonywanie tego typu usług medycznych.

ODDZIAŁ hospitalizuje dzieci od momentu urodzenia, młodzież oraz dorosłych. ODDZIAŁ dysponuje bazą 28 łóżek, w tym trzema salami dla rodziców z dziećmi, osobnymi sanitariatami dla dzieci i dorosłych.

W szpitalu istnieje możliwość przebywania rodziców z chorymi dziećmi, koszt całodobowego pobytu osoby dorosłej - bez wyżywienia - 20 PLN, nie refundowany przez NFZ.

Pacjenci korzystają z TV, biblioteki oraz gier i zabaw. W trakcie leczenia szpitalnego dzieci i młodzież kontynuują naukę pod opieką nauczycieli na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum lub liceum.

Podczas leczenia szpitalnego pacjentom wykonuje się badania niezbędne do postawienia diagnozy dermatologicznej. Przy wypisie pacjent otrzymuje dwie karty informacyjne, recepty i dalsze zalecenia.

Istnieje możliwość kontynuacji leczenia w warunkach ambulatoryjnych w przyszpitalnej Poradni Dermatologicznej (budynek B, I piętro, Rejestracja tel. 91 813 92 56).

 

SPWSZ Jednostka samorządu województwa zachodniopomorskiego
nfz
bip
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij