Tydzień Projektów KPO w Zdrowiu, ogłoszony przez Ministerstwo Zdrowia, dobiegł końca. Szpital Wojewódzki w Szczecinie przyłączył się do tej inicjatywy, organizując „Zdrową środę w SPWSZ” – dzień pełen badań profilaktycznych, warsztatów i prelekcji poświęconych zdrowiu. Dziękujemy za tak liczną obecność i aktywny udział! Na zakończenie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
Bezpłatne badania profilaktyczne, prelekcje szpitalnych specjalistów i warsztaty pierwszej pomocy, zdrowy poczęstunek, a dla najbardziej aktywnych – upominki. Już w najbliższą środę, 10 czerwca, Szpital Wojewódzki w Szczecinie zaprasza mieszkańców na festyn „Zdrowa środa w SPWSZ”. Wydarzenie organizowane jest w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Projektów KPO w zdrowiu.
Minęły pierwsze trzy miesiąca funkcjonowania programu „Zapobiegania i wczesnego wykrywania raka płuc w województwie zachodniopomorskim”, który realizuje Szpital Wojewódzki w Szczecinie. W tym czasie skorzystało z niego 400 osób, spośród których cztery dowiedziały się o niepokojących zmianach mogących oznaczać raka lub inne poważne schorzenia płuc. Pacjenci ci zostali objęci opieką i są już w procesie diagnostyki i leczenia poza programem.

