Aktualności
Przebudowa i modernizacja części bloku „A” na terenie szpitala przy ul. Arkońskiej oraz budowa nowego budynku na potrzeby zakładu patomorfologii w Zdunowie to główne zadania, które zrealizuje Szpital Wojewódzki w Szczecinie dzięki dofinansowaniu z Krajowego Planu Odbudowy. Umowę z Ministerstwem Zdrowia opiewająca na 80 milionów złotych bezzwrotnej dotacji z KPO dyrekcja szpitala podpisała w miniony piątek. Zakończenie prac w przyszłym roku.
Światowy Dzień Diagnosty Laboratoryjnego obchodzony jest co roku 27 maja. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie 27 maja 1961 roku Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego. Z tej okazji życzymy wszystkim diagnostom laboratoryjnym wszystkiego najlepszego! Dziękujemy za Waszą niezwykle ważną pracę, precyzję i wkład w diagnostykę i leczenie pacjentów. To dzięki Wam medycyna może działać skutecznie!
Z okazji dzisiejszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Opiekunom Medycznym, którzy z oddaniem i profesjonalizmem wspierają pacjentów oddziałów naszego szpitala. Wasza codzienna praca to coś znacznie więcej niż tylko obowiązek – to empatia, cierpliwość, troska, które dają pacjentom poczucie bezpieczeństwa i godności w najtrudniejszych chwilach.
Szanowne Panie Pielęgniarki, Szanowni Panowie Pielęgniarze, z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki składam Państwu najcieplejsze życzenia – zdrowia, spokoju, spełnienia zawodowego i osobistego oraz uznania i wdzięczności, na jakie zasługujecie...
Drodzy Pacjenci poradni kardiologicznej SPWSZ przy ul. Arkońskiej. Od 9 maja wszystkie zaplanowane wizyty będą odbywały się w bud. J na terenie szpitala przy ul. Arkońskiej. W nowej lokalizacji działają także gabinety badań (m.in. UKG, EKG, Holter) oraz rejestracja. Numery telefonów oraz godziny funkcjonowania poradni pozostają bez zmian.
Ma blisko 150 lat i właśnie odzyskał dawny blask. Przebudowa i modernizacji budynku „J” na terenie Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie dobiegła końca. Zabytkowy gmach z końca XIX wieku staje się nową siedzibą największej z przyszpitalnych poradni specjalistycznych – poradni kardiologicznej. Pierwszych pacjentów w nowym miejscu lekarze przyjmą jeszcze w tym tygodniu.
Miło nam poinformować, że Szpital Wojewódzki w Szczecinie kolejny raz uzyskał certyfikat „Szpital bez bólu” zarówno dla oddziałów zabiegowych, jak i niezabiegowych. Posiadanie certyfikatu jest ważną informacją dla pacjenta, że w danym ośrodku uśmierzanie bólu pooperacyjnego i leczenie bólu przewlekłego związanego z chorobą podstawową prowadzone jest na najwyższym poziomie.
Informujemy, że 2 maja br. (piątek) zamknięte będą wszystkie rejestracje do poradni specjalistycznych i na badania diagnostyczne zarówno przy ul. Arkońskiej, jak i w Zdunowie oraz administracja szpitala. Tego dnia nasi pracownicy odbierają wolne za przypadające w sobotę Święto Konstytucji 3 maja.
Pierwszą transplantację wątroby przeszedł w szczecińskim Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w 2005 roku. W ciągu dwudziestu kolejnych lat nowy narząd otrzymywał jeszcze trzykrotnie. Ostatnie przeszczepienie odbyło się 29 marca 2025 roku. Choć czwarta transplantacja wiązała się z ogromnym ryzykiem, a szanse na przeżycie lekarze określali na około 10 procent, to w miniony wtorek wyszedł do domu. W stanie dobrym.
Najszczersze wyrazy współczucia i żalu Rodzinie i Bliskim zmarłego lekarza Macieja Kowańskiego składają dyrekcja i pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. Trudno wyrazić słowami, jak bardzo porusza nas tragedia, której doświadczacie...
1 kwietnia punkt pobrań dla pacjentów wszystkich poradni mieszczących się w budynku przy ul. Broniewskiego 2 zostaje przeniesiony do Centralnego Punktu Pobrań w budynku „A” (podłużny budynek po lewej stronie od głównego wjazdu do szpitala, wejście pod łącznikiem). Centralny Punkt pobrań czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 14.00.
Szanowni Pacjenci, zgodnie z zapowiedziami dzisiaj o godz. 8.00 SOR przy ul. Arkońskiej wznowił działalność. Oddział ratunkowy mieści się teraz na parterze bud. B (podłużny budynek po prawej stronie głównego wjazdu do szpitala). Wejście dla pacjentów znajduje się od szczytu budynku. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Drodzy Pacjenci, przypominamy, że od godz. 7.00 w czwartek (27.03) do godz. 8.00 w sobotę (29.03) główny SOR przy ul. Arkońskiej pozostaje nieczynny. SOR-y kardiologiczny (bud. D), laryngologiczny (bud. D), zakaźny (bud. K) i pediatryczny (bud. K) działają normalnie. Więcej informacji TUTAJ.
Spore zmiany dla pacjentów szpitalnego oddziału ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. W związku z rozpoczęciem przebudowy i modernizacji pomieszczeń SOR-u, od soboty, 29 marca, oddział ratunkowy działać będzie w tymczasowej lokalizacji – na parterze budynku „B”. To podłużny budynek po prawej stronie głównego wjazdu do szpitala.
17 marca na stronie internetowej naszego szpitala uruchomiony został Asystent Pacjenta. To funkcjonalność, która ułatwi rejestrację do poradni specjalistycznych SPWSZ i na część badań obrazowych oraz odwoływanie umówionych wizyt.
Drodzy Pacjenci, od 3 marca rejestracja na tomografię, rezonans, RTG, USG i fibroscan w szpitalu przy ul. Arkońskiej odbywać się będzie pod numerem 91 500 0 501 czynnym w dni powszednie od godz. 7.00 do 14.30. Tym samym dotychczasowy numer (91 813 93 02) zostanie dezaktywowany. Przypominamy także o możliwości rejestracji e-mailowej i osobistej.
Drodzy Pacjenci, od 3 marca rejestracja do poradni kardiologicznej w Zdunowie odbywać się będzie za pośrednictwem Centralnej Rejestracji Telefonicznej – tel. 91 500 0 500. Tym samym dezaktywowany zostanie dotychczasowy numer 91 44 27 352. Nie zmieniają się numery do poradni kardiologicznej przy ul. Arkońskiej.
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psychologa. W 1879 roku psychologia została uznana samodzielną nauką empiryczną. Dzisiaj, w 2025 roku, psychologowie zajmują się diagnozowaniem, opiniowaniem, terapią oraz edukacją i udzielaniem wsparcia. Również w szpitalach wielospecjalistycznych. Takich, jak nasz.
Nieuwaga, bezmyślność, pośpiech, a czasem po prostu przypadek – powodów zakrztuszenia bywa wiele, a jego konsekwencje potrafią być tragiczne. Doskonale wiedzą to pulmonolodzy i personel pracowni badań endoskopowych układu oddechowego Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, którzy od lat – ku przestrodze – gromadzą ciała obce wyciągnięte z oskrzeli pacjentów.
Drodzy Odwiedzający, pamiętajcie proszę o zasadach panujących w naszym szpitalu w czasie wzmożonych zachorowań na grypę i inne choroby infekcyjne. Wiemy, że personel naszych oddziałów wciąż musi przypominać, prosić i apelować – o zakładanie maseczek, o dezynfekcję dłoni, o niewchodzenie do sal całymi grupami, o rezygnację z odwiedzin, gdy macie objawy infekcji...