Poradnia Anestezjologiczna
Poradnia znajduje się w budynku Z na poziomie -1 (piwnica).
Poradnia czynna jest we wtorki w godzinach 11:00 - 13:00.
W poradni pracuje zespół lekarzy Oddziału Anestezjologii, Intensywnej Terapii I Zatruć SPWSZ
KTO POWINIEN ZGŁOSIĆ SIĘ DO PORADNI ANESTEZJOLOGICZNEJ?
Do Poradni Anestezjologicznej zapraszamy Pacjentów zakwalifikowanych do planowych operacji i badań diagnostycznych, które mają być przeprowadzone w znieczuleniu, w okresie 7-14 dni przed planowanym przyjęciem do szpitala.
JAKI JEST CEL WIZYTY W PORADNI ANESTEZJOLOGICZNEJ?
Celem wizyty w poradni anestezjologicznej jest weryfikacja obecnego stanu zdrowia pacjenta, posiadanych obciążeń chorobowych oraz ocena ryzyka związanego z planowanym zabiegiem operacyjnym i rodzajem proponowanego znieczulenia.
Podczas wizyty w poradni anestezjolog wykona badanie podmiotowe i przedmiotowe (zbierze wywiad dotyczący stanu zdrowia oraz wykona badanie fizykalne). W trakcie wizyty wypełniony zostanie protokół oceny przedoperacyjnej oraz omówione zostaną zagadnienia związane ze znieczuleniem do planowanej operacji.
Z powyższym protokołem można zapoznać się przed wizytą w poradni. Jest on dostępny do pobrania na stronie internetowej szpitala.
CZY DO PORADNI ANESTEZJOLOGICZNEJ POTRZEBNE JEST SKIEROWANIE?
Wizyta w Poradni Anestezjologicznej nie wymaga skierowania. Informację o zalecanej wizycie w poradni przekazać powinien Państwu lekarz kwalifikujący do operacji.
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA WIZYTĘ W PORADNI ANESTEZJOLOGICZNEJ?
Na wizytę w poradni prosimy zabrać ze sobą:
- skierowanie na leczenie operacyjne z określeniem planowanego zabiegu
- dokumentację medyczną (karty informacyjne leczenia szpitalnego, wyniki konsultacji specjalistycznych
- wyniki badań dodatkowych i obrazowych
- listę przyjmowanych leków
- w przypadku posiadania urządzeń do elektroterapii serca (np. stymulator, kardiowerter-defibrylator) niezbędne są informacje dotyczące rodzaju urządzenia, dacie jego wszczepienia, dacie i wyniku przeprowadzonej ostatnio kontroli
- w sytuacji, gdy pacjent objęty jest stałą opieką specjalistyczną np. kardiologiczną, neurologiczną, endokrynologiczną lub inną z powodu chorób przewlekłych, wskazane jest zaświadczenie od lekarza prowadzącego leczenie o braku przeciwwskazań do operacji. Brak takiego zaświadczenia w niektórych sytuacjach może skutkować przedłużeniem okresu kwalifikacji do planowanej operacji i znieczulenia o czas potrzebny do jego uzyskania.
UWAGA! Pacjenci po przebytej infekcji dróg oddechowych oraz po ew. antybiotykoterapii nie będą kwalifikowani do planowych operacji w okresie do 14 dni od zakończenia terapii.