Izolatorium

Pacjenci z COVID-19, którzy nie wymagają hospitalizacji, mogą zostać skierowani do izolatorium. Dla pacjentów naszego szpitala  powstało ono w hotelu Arka w Kołobrzegu. Jest to przepięknie położony hotel, posiadający 532 pokoi i zorganizowany system opieki. To rozwiązanie dla pacjentów, którzy w obawie przed zakażeniem najbliższych członków rodziny, nie mogą lub nie chcą wrócić do domu. Do hotelu Arka kierowani będą tylko pacjenci Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.

Izolatorium to miejsce dla pacjentów, którzy mają chorobę COVID-19, ale nie wymagają hospitalizacji. Wiele z tych osób nie ma możliwości powrotu do domu z obawy przed zakażeniem domowników (małżonków, dzieci, czy rodziców). To miejsce także dla osób, którym lekarz zlecił izolację w domu, lecz z różnych przyczyn nie mogą się oni jej poddać w miejscu zamieszkania.

W izolatorium naszego szpitala, stworzonym w hotelu Arka w Kołobrzegu każdy pokój posiada własną łazienkę, zapewnione zostały także trzy posiłki dziennie. Infrastruktura obiektu umożliwiła stworzenie komfortowego obiektu dla pacjentów przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa: w hotelu ustawione zostały fumigatory, wszystkie pomieszczenia są także regularnie dezynfekowane, a personel stosuje środki ochrony indywidualnej.
Nasz szpital zorganizował na miejscu opiekę lekarzy i pielęgniarek, którzy będą kilka razy dziennie doglądać pacjentów. Będzie to także duże ułatwienie logistyczne, ponieważ wymazy od pacjentów będzie można pobierać w jednym miejscu.

Izolatorium można opuścić na podstawie wypisu, po uzyskaniu dwukrotnego wyniku ujemnego
w kierunku SARS-CoV-2.

Jednocześnie dziękujemy dyrekcji hotelu za wzorową współpracę oraz za okazaną pomoc i solidarność, które doprowadziły do stworzenia w krótkim czasie dobrze funkcjonującego i spełniającego wszystkie niezbędne wymogi, izolatorium.

SPWSZ Jednostka samorządu województwa zachodniopomorskiego
nfz
bip
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij