25
10.2019

26 października: Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

Drukuj

W tym roku transplantolodzy z Arkońskiej i Sokołowskiego wykonali już 60 przeszczepień wątroby, 37 nerek oraz 7 transplantacji płuc.

Liczba wszystkich przeszczepów (wątroba, nerka, płuca) oraz zwiększenie liczby przeszczepień wielonarządowych daje Szpitalowi Wojewódzkiemu pozycję lidera w skali kraju. W 2019 wykonaliśmy 4 przeszczepienia podwójne (nerka i wątroba) i 3 przeszczepienia rodzinne.

Zamknięty jest już także stan surowy budynku, który powstaje na potrzeby Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek oraz Stacji Dializ. Czteropiętrowy gmach zostanie połączony z bardzo dobrze wyposażonym Centrum Diagnostycznym i Blokiem Operacyjny (w którym wykonywane są m. in. przeszczepy). Trwają prace elewacyjne, zagospodarowania wokół budynku. Wewnątrz trwają roboty instalacyjne i sanitarne, a sama inwestycja jest na zaawansowanym etapie.

Budowa zakończy się w grudniu 2020 roku.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Podniesienie jakości i dostępności usług medycznych SPWSZ w Szczecinie poprzez budowę budynku na potrzeby Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek, Stacji Dializ, Oddziału Neurologii wraz z Oddziałem Udarowym oraz Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego wraz z wyposażeniem. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij