22
12.2015

„Arkońska” wysoko w Rankingu Szpitali

Drukuj

Nasza placówka zajęła 49 miejsce w Rankingu Szpitali publikowanym w „Rzeczpospolitej”. Daje nam to drugie miejsce w województwie.

 Ranking Bezpieczny Szpital organizowany jest po raz 12. według jednolitej metodologii i prowadzony przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Przez te lata ranking publikowany jest przez „Rzeczpospolitą".

Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposób sprawowania opieki. Mimo że ankieta i końcowa punktacja są znane wszystkim szpitalom (maksymalnie można uzyskać 1000 punktów, ale tylko nielicznym udaje się przekroczyć 900), CMJ nie ujawnia, jaka jest waga przyznawana poszczególnym pytaniom – by odpowiedzi nie były kształtowane na użytek konkursu. Wiadomo jedynie, że są w niej pytania , które weryfikują poprawność wcześniej otrzymanych informacji.

 

Oprócz rankingów wojewódzkich, tworzone są trzy rankingi: szpitali wielospecjalistycznych, monospecjalistycznych i niezabiegowych – ten ostatni od zaledwie kilku lat. Nawet najlepsze szpitale z tej grupy nie mogły bowiem zmierzyć się ze szpitalami zabiegowymi, ze względu na udział punktów za sprzęt. Zniknął natomiast ranking szpitali niepublicznych, szpitale prywatne i samorządowe przekształcone w spółki konkurują z tymi, które zachowały formę SP ZOZ, w jednym rankingu.

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij