03
03.2017

Centralna Diagnostyka Obrazowa dla Zdunowa

Centralna Diagnostyka Obrazowa dla Zdunowa
Drukuj

Szpital w Zdunowie już wkrótce dysponować będzie nowoczesną Centralną Diagnostyką Obrazową. W ramach inwestycji szpital zyska nową pracownię tomograficzną, a także pracownie RTG i USG. 1 marca br. marszałek Olgierd Geblewicz i członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska podpisali umowę na dotację w wysokości 2 mln złotych.

Nowe pracownie w centralnym miejscu

Inwestycja powstanie na parterze starego budynku szpitala w Zdunowie, w miejscu dawnego bloku operacyjnego. W sumie cała pracownia zajmować będzie powierzchnię 400m2. Wskazana lokalizacja, w centrum całego szpitala, ułatwi organizację pracy lekarzy i pielęgniarek, usprawni proces diagnostyczny, a przede wszystkim spowoduje, że pacjenci opieka nad pacjentami ambulatoryjnymi i hospitalizowanymi odbywać będzie się bezkolizyjnie.

Pomieszczenia przeznaczone na wszystkie pracownie zostaną wyremontowane i przystosowane do szczegółowych wymogów nowoczesnego centrum diagnostycznego. Centrum Diagnostyczne wyposażone zostanie w nowoczesny sprzęt radiologiczny.

Jedno centrum, kilka pracowni

W ramach Centrum Diagnostyki Obrazowej do dyspozycji pacjentów będzie jedna pracownia tomografii komputerowej, dwie pracownie RTG i aż trzy pracownie USG. Ponadto w ramach inwestycji stworzone zostanie całe zaplecze diagnostyczne – pracownie opisowe, magazynek a także poczekalnie dla pacjentów.

Finansowanie centrum diagnostycznego jest jednym z elementów konsolidacji Szpitala Zdunowo i Arkońskiej. Dzięki temu połączona placówka zyska najnowocześniejsze zaplecze radiologiczne w regionie. Powstanie pracowni z pewnością przyspieszy procedury diagnostyczne obu szpitali i podniesie standardy leczenia w połączonej placówce.

W ramach konsolidacji do połączonej placówki z budżetu Urzędu Marszałkowskiego trafić mają również 3 mln złotych na pozostałe zadania inwestycyjne.

 

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij