16
04.2015

Centrum diagnostyki czeka na pacjentów

Drukuj

Centrum diagnostyki czeka na pacjentów

W środę, 15 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie centrum diagnostyki obrazowej będącego integralną częścią Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej szpitala na Arkońskiej. Przez 7 miesięcy trwały prace budowlano – modernizacyjne w parterowej części budynku M Centrum Zabiegowego i po tym czasie, po wyposażeniu pracowni w supernowoczesny sprzęt obiekt został oddany do dyspozycji pacjentów. W pierwszej kolejności z usług centrum diagnostyki obrazowej będą korzystać pacjenci hospitalizowani w oddziałach chirurgii, neurochirurgii, urologii, hepatologii i transplantacji wątroby, anestezjologii i intensywnej terapii oraz neurologii, a bezpośrednie sąsiedztwo centrum diagnostyki ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym jest wręcz kapitalnym rozwiązaniem. W przypadku dysponowania tzw. wolnymi mocami z diagnostyki w centrum korzystać będą także pozostali pacjenci zgłaszający się na badania do szpitala przy ul. Arkońskiej. Dodajmy, że normalnie pracować będą dotychczasowe pracownie zlokalizowane w budynku C naszego szpitala, a centrum stanowi znaczne powiększenie potencjału działań diagnostycznych.

Centrum diagnostyki obrazowej to kolejna inwestycja wpisująca się w długofalowy program modernizacji Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. Wszystkie pracownie zostały wyposażone w wysokiej klasy sprzęt m.in. 128 rzędowy tomograf komputerowy, urządzenia do rentgenodiagnostyki oraz zestaw ultrasonografów na czele z fibroscanem, pierwszym w zachodniopomorskim lecznictwie urządzeniem do bezinwazyjnych badań wątroby. Budowniczowie centrum nie zapomnieli o stworzeniu komfortowych warunków pracy i zaplecza socjalnego dla personelu medycznego i technicznego. Wartość zrealizowanego Projektu to ponad 12 milionów złotych , z czego ponad 9 milionów złotych stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Otwarcie centrum diagnostyki obrazowej miało uroczystą oprawę. Dyrektor SPWSZ dr n. med. Mariusz Pietrzak zaprosił z tej okazji liczną rzeszę gości. Obecny w tym gronie Marszałek województwa Olgierd Geblewicz w samych superlatywach wyrażał się o podejmowanych działaniach i współpracy na linii Szpital – Zarząd województwa.

W podobnym tonie wypowiadała się na temat realizacji zadań Pani Anna Mieczkowska, członek Zarządu województwa, na co dzień nadzorująca sprawy związane z ochroną zdrowia w całym regionie.

O wyposażeniu sprzętowym poszczególnych pracowni oraz o specyfice pracy Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej mówił kierownik tej jednostki dr n. med. Adam Krzyształowski. W swoim wystąpieniu podkreślił zbieżność obecnej uroczystości z wydarzeniem sprzed 35 lat, gdy w szpitalu na Arkońskiej uruchamiano pierwszą pracownię tomografii komputerowej.

Na zakończenie oficjalnej części spotkania, ks. prof. dr hab. Henryk Wejman, biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej dokonał symbolicznego poświęcenia obiektu i w ciepłych słowach odniósł się do roli, jaką pracownicy szpitala na Arkońskiej wypełniają w swojej codziennej pracy wobec społeczeństwa Pomorza Zachodniego.    

                   

 

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij