08
05.2014

Doktor Samir Zeair lekarzem roku!

Drukuj

     Redakcja „Głosu Szczecińskiego” podsumowała doroczny plebiscyt Hipokrates na najlepszego lekarza, pielęgniarkę i położną oraz placówkę medyczną w regionie. Duży sukces zanotował dr n. med. Samir Zeair, Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyniowej i Transplantacyjnej Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, któremu kapituła przyznała jednogłośnie tytuł Lekarza Roku.

Laureat nagrody głównej jest znakomitym specjalistą chirurgii i transplantologii klinicznej. W roku ubiegłym wraz z gronem oddanych współpracowników wykonał m.in.  55 przeszczepów wątroby z niemalże stuprocentową przeżywalnością tego organu. W ciągu 4 miesięcy 2014 roku Zespoły transplantacyjne w szpitalu „na Arkońskiej” wykonały już 19 takich udanych zabiegów. Po odebraniu nagrody, wzruszony dr Samir Zeair zadedykował tę nagrodę kolegom, koleżankom i współpracownikom z prof. Martą Wawrzynowicz – Syczewską na czele (szefową Zespołu hepatologów), z którymi wspólnie udaje się ratować życie pacjentów.

Na zdjęciu dr Samir Zeair przyjmuje gratulacje od Doroty Łabinowicz, dyrektor Wydziału Zdrowia Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.        

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij