15
05.2015

Dyrektor SPWSZ dr Mariusz Pietrzak złożył dymisję

Drukuj

 

Dyrektor SPWSZ dr Mariusz Pietrzak

złożył dymisję

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, Mariusz Pietrzak złożył dymisję z pełnionej funkcji. Podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Województwa – szanując decyzję pana dyrektora – odwołał go ze stanowiska z dniem 31 maja 2015 r.

Zarząd Województwa powierzył jednocześnie pełnienie obowiązków dyrektora jednostki pani Małgorzacie Usielskiej, dotychczasowej Zastępczyni Dyrektora ds. ekonomiczno- administracyjnych SPWSZ. Zapadła także decyzja o przygotowaniu procedury konkursowej, która ma wyłonić nową osobę na to stanowisko.

- W czasie ośmiu lat pełnienia funkcji dyrektora służyłem społeczności lokalnej, przestrzegałem porządku prawnego i wykonywałem sumiennie powierzone mi zadania– mówi Mariusz Pietrzak. – Na moją decyzję wpłynęły względy osobiste. Po tak długim okresie sprawowania funkcji  postanowiłem poświęcić więcej czasu rodzinie i własnemu rozwojowi zawodowemu. Pozostawiam szpital w dobrej kondycji finansowej, w trakcie trwania ważnej inwestycji.

W ostatnich latach jednostka prowadziła inwestycje które uzyskały dofinansowanie z RPO 2007-13 na łączną kwotą 47 793 498 zł.

- Bardzo wysoko cenię sobie współpracę z panem Mariuszem Pietrzakiem. Współpracę – co trzeba podkreślić -  w bardzo wrażliwym i niełatwym obszarze, jakim jest ochrona zdrowia. Udało się nam w pełnym konsensusie i obronną ręką wyjść z wielu wyzwań i trudnych sytuacji. Pragnę osobiście podziękować panu dyrektorowi za wspaniałą pracę. Wierzę, że swoim niebywałym potencjałem i zdolnościami zarówno organizacyjnymi, jak i medycznymi, a także umiejętnością zdobywania sobie sympatii innych ludzi, nadal będzie służył szpitalowi przy ul. Arkońskiej – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

 

 

 

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij