07
09.2016

Dzień wdzięczności za drugie życie

Drukuj

Marsz, msza święta i festyn z koncertami, pokazami ratownictwa medycznego, drogowego, płetwonurków, punkty bezpłatnych badań, spotkania z transplantologami, quiz z nagrodami oraz mnóstwo innych atrakcji – tak zapowiada się  niedziela (11 września) od godz. 12.00 w parafii pw. Św. Św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy. Szpital Wojewódzki przyłączył się w tym roku do obchodów uroczystości, które organizuje Sławek Nowakowski – nasz pacjent po przeszczepie wątroby. Po raz kolejny Sławek wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, a także innymi pacjentami po przeszczepie podziękuję za drugie życie.

Sławek Nowakowski przeszedł skomplikowany przeszczep wątroby w kwietniu 2015 roku. Już kilka miesięcy później zorganizował w swojej parafii w Jasienicy mszę w podziękowaniu za drugie życie. W tym roku Sławek chce ponownie podziękować, jednocześnie zapraszając jeszcze więcej osób i organizując jeszcze większą fetę.

Dzień wdzięczności za drugie życie rozpocznie się 11 września marszem o godz. 12.00 na pętli autobusowej 101 (Piastów – Jasienica) – w kierunku parafii w Jasienicy. Podczas mszy, która rozpocznie się ok. godz. 12.40, o swoich doświadczeniach opowiadać będą pacjenci po przeszczepie (m. in. Jerzy Markuszewski, który kilka miesięcy temu przeszedł podwójny przeszczep) oraz transplantolodzy ze Szpitala Wojewódzkiego (dr Samir Zeair, dr Marek Myślak, prof. Marta Syczewska).

Ok. godz. 13.45 przy terenie parafii rozpocznie się festyn, na którym nie zabraknie koncertów lokalnych zespołów, pokazów ratownictwa medycznego i drogowego. W rozstawionym wielkim basenie będzie można obejrzeć pokaz płetwonurków. Nurkować będzie m. in. Sławek, który w ten sposób chce pokazać, że po przeszczepie nie trzeba rezygnować z dotychczasowego życia. W punktach medycznych organizowanych przez zespół Szpitala Wojewódzkiego każdy będzie mógł zmierzyć cieśninie oraz poziom cukru. Dla wszystkich uczestników festynu przygotowane zostaną domowe ciasta oraz potrawy z grilla.

Wstęp jest bezpłatny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Polic.

Program:

  • 12.00 start marszu na pętli autobusowej 101 Piastów – Jasienica w kierunku parafii w Jasienicy;
  • 12.40 msza święta w Parafii św. św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Kościelnej 4 w Jasienicy;
  • 13.45 festyn przy Parafii.

Przeszczepy w liczbach:

W tym roku w Szpitalu wojewódzkim wykonano 50 przeszczepów wątroby i 26 przeszczepów nerek. 42 pacjentów naszego szpitala wciąż oczekuje na przeszczep wątroby. 1600 osób w całej Polsce czeka na nową nerkę. 

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij