23
03.2020

Informacja dla pacjentów onkologicznych

Drukuj

1. Pacjenci w trakcie leczenia w trybie ambulatoryjnym oraz zgłaszający się na wizyty kontrolne powinni przed wizytą w Poradni Onkologicznej/Oddziale Onkologii zmierzyć sobie temperaturę. Jeżeli wynik pomiaru będzie równy 38 stopni C lub wyższy, występują objawy, takie jak duszność, kaszel oraz pacjent znajduje się w grupie ryzyka (pobyt w okresie ostatnich 14 dni w rejonie aktywnej transmisji koronawirusa SARS CoV-2 lub kontakt z osobą zakażoną) – NIE POWINIEN PRZYCHODZIĆ DO PORADNI ONKOLOGICZNEJ/ODDZIAŁU ONKOLOGII, ponieważ stanowi potencjalne zagrożenie dla innych pacjentów przebywających w szpitalu.

2. Pacjent zgłaszający się na wizytę, jeśli to możliwe powinien przyjechać do szpitala sam lub w towarzystwie maksymalnie jednej osoby. Osoba towarzysząca musi być zdrowa – jej również powinna zostać zmierzona temperatura i zebrany wywiad medyczny.

3. Rejestracja powinna poinformować pacjenta o możliwości uzyskania teleporady.

4. W sytuacji, kiedy wizyta jest niezbędna, podczas rozmowy telefonicznej rejestracja powinna przeprowadzić ankietę wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pacjent manifestujący objawy ostrej infekcji dróg oddechowych w powiązaniu z kryteriami epidemiologicznymi powinien zostać skierowany do Oddziału Zakaźnego.

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij