03
08.2017

Inwestycje SPWSZ w Szczecinie. Nowa neurologia i nefrologia oraz remont oddziału geriatrii

Inwestycje SPWSZ w Szczecinie. Nowa neurologia i nefrologia oraz remont oddziału geriatrii
Drukuj

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego obiektu dla Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ oraz Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego. Remont przejdzie także Oddział Geriatrii i Przewlekle Chorych w budynku „A” przy ul. Arkońskiej.

Nowa inwestycja prowadzona będzie w miejscu po starym pawilonie administracji szpitala, który wcześniej zostanie wyburzony. Część główna będzie składać się z czterech kondygnacji, natomiast niższa będzie dwukondygnacyjna. Budynek zostanie połączony z bardzo dobrze wyposażonym Centrum Zabiegowym, w którym wykonywane są m. in. przeszczepy. Znajdą się tu: punkt przyjęć, stacja dializ, Oddział Neurologii, Oddział Udarowy, Oddział Nefrologii i Transplantacji Nerek, Poradnia Nefrologiczna i Poradnia Transplantacyjna.

- Nowy budynek poprawi infrastrukturę i jakość świadczonych usług, a indywidualne sale dla pacjentów transplantacyjnych umożliwią przeprowadzanie zabiegów odczulania oczekujących na transplantację – mówi dr hab. n. med. Marek Myślak, ordynator Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek. – Nowoczesna stacja dializ da nam możliwość rozwijania dotychczasowych i nowych technik pozaustrojowego oczyszczania krwi oraz dializ otrzewnowych.

Lokalizacja będzie sprzyjała także hospitalizacji pacjentów Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego, którzy wymagają dodatkowo opieki lekarzy specjalistów kardiologii, neurochirurgii, chirurgii naczyniowej i anestezjologii.

Lepsza geriatria

Drugi projekt z to modernizacja i doposażenie budynku „A” na potrzeby Oddziały Geriatrii i Przewlekle Chorych.

- Co prawda w ostatnim czasie zwiększyliśmy z 6 do 24 liczbę łóżek, jednak warunki lokalowe dla seniorów wymagają dalszego polepszenia – mówi dr Urszula Majewska, ordynator Oddziału Geriatrii i Przewlekle Chorych. – Po remoncie ten standard zdecydowanie się poprawi, chorzy będą mieli lepszy dostęp do diagnostyki  i rehabilitacji. Pacjentów jest bardzo dużo, z każdym rokiem więcej, dlatego liczymy przy tym na zwiększenie finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nowy Oddział Geriatrii znajdować się będzie na I. piętrze budynku A, obok Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego. W oddziale będzie 24 łóżek dla chorych w pokojach 2-osobowych z indywidualnymi węzłami sanitarnymi przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny, dodatkowe wyposażenie pokoi pacjentów i pozostałych pomieszczeń oddziału. Remontu doczeka się stara klatka schodowa.

 

Modernizacja Oddziału Geriatrii potrwa około 1 roku, natomiast budowa nowego obiektu dla Neurologii i Nefrologii zajmie co najmniej 2 lata.

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij