02
03.2020

Kolejne podejrzenie koronawirusem wykluczone

Kolejne podejrzenie koronawirusem wykluczone
Drukuj

Na oddziale zakaźnym cały czas przebywa jedna dorosła osoba z podejrzeniem zarażenia. Na jej wyniki cały czas czekamy. Ponadto na oddziale zakaźnym dziecięcym znajduje się 10-letnia dziewczynka u której zdiagnozowano grypę, ale ze względu na to, że wróciła z Indonezji, profilaktycznie pobrano od niej próbki i wysłano do PZH. Do tej pory szpital wojewódzki wysłał do przebadania łącznie 9 próbek. 7 z nich wróciło z wynikiem negatywnym.

Poczas konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski.

"Wszystkie przyjęte osoby były w stanie średnim lub dobrym, bez zaburzeń oddechowych. Zdefiniowaliśmy zakażenia innymi patogenami, ale nie ma tutaj mowy o koronawirusie. Te osoby, które leżą w szpitalu mają się dobrze, a ich stan ogólny się nie pogarsza. Zespół jest przygotowany merytorycznie i technologicznie, jesteśmy zabezpieczeni, a pacjenci są izolowani do czasu wykluczenia, jeżeli jest taka potrzeba".

 Przypominamy, że ze względu na panujący wirus grypy, dyrekcja podjęła decyzję o wstrzymaniu odwiedzin pacjentów aż do odwołania. Zakaz obowiązuje w szpitalach przy ul. Arkońskiej i w Zdunowie.

Podsumowując, na chwilę obecną w placówce nie potwierdzono ani jednego przypadku zarażenia koronawirusem.

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij