07
11.2012

Kolejny sukces transplantologów w Szpitalu Wojewódzkim „na Arkońskiej”

Drukuj

Zespół transplantacyjny pod kierunkiem dr n. med. Samira Zeaira dokonał udanej transplantacji wątroby, która została przeszczepiona  pacjentce zakwalifikowanej do zabiegu przez Zespół chirurgów, anestezjologów i hepatologów Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. Jest to już 18 transplantacja tego organu wykonana w ciągu ostatnich 5 miesięcy. Ogółem, tylko w tym roku, w szpitalu „na Arkońskiej” wykonano 32 przeszczepy wątroby.   

Szpital Wojewódzki w Szczecinie to czołowy ośrodek krajowej transplantologii, który od 12 lat specjalizuje się w przeszczepach wątroby i od blisko 30 lat w transplantacji nerek. W szpitalu funkcjonuje Oddział Hepatologiczny (chorób wątroby) oraz Poradnia Transplantologiczna, przyjmująca pacjentów zakwalifikowanych do przeszczepienia wątroby - znajdujących się na aktywnej liście oczekujących - oraz pacjentów będących po przeszczepieniu wątroby. Specjalna lista obejmuje łącznie 50 pacjentów, w tym sześcioro do pilnej transplantacji wątroby ze względu na zły stan zdrowia.

Oddział Hepatologiczny dysponuje 24 łóżkami, znajduje się w strukturach Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii PUM. Lekarze tam pracujący, pod kierunkiem prof. Marty Wawrzynowicz - Syczewskiej zajmują się kwalifikacją chorych do przeszczepienia i prowadzeniem chorych po przeszczepie. Ponadto Oddział przyjmuje chorych z szeroko rozumianymi chorobami wątroby do diagnostyki i leczenia.

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij