19
10.2017

Koncert dla pacjentów SPWSZ

Drukuj

Aż dwa koncerty czekają pacjentów naszego szpitala w październiku. Chór Concertino zaśpiewa 23 października w Zdunowie i 30 października przy Arkońskiej.

Stowarzyszenie pod nazwą Chór Kameralny CONCERTINO realizuje projekt pod tytułem : CANTAMUS LAUDIS – NIEŚMY RADOŚĆ POTRZEBUJĄCYM. Projekt polega na zorganizowaniu występów chóru w postaci zapowiedzianego koncertu w poszczególnych szpitalach i hospicjum miasta Szczecina. Specjalnie dobrany repertuar na tę okoliczność będzie zawierał wesołe pieśni poprawiające samopoczucie, a też kilka piosenek do wspólnego wykonania z publicznością

  • 23 października o godz. 19.00 chór zaśpiewa w sali konfrencyjnej (na III piętrze nowej bryły) w lokalizacji przy ul. Sokołowskiego 11. 
  • 30 października o godz. 19.00 chórzyści wystąpią w holu Oddziału Diabetologii i Chorów Wewnętrznych (III piętro bydynku M) przy ul. Arkońskiej 4.

Na występ zapraszamy wszystkich pacjentów przebywających w oddziałach (za zgodą personelu szpitala) oraz pracowników szpitala. 

Chór Kameralny CONCERTINO działa w Szczecinie przy Książnicy Pomorskiej od 1 października 2001 r. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym od początku jest dr Małgorzata Kowalik. Chór realizuje utwory z różnych epok o różnorodnym charakterze i stylistyce – począwszy od madrygałów i motetów przez większe formy cykliczne świeckie i religijne, pieśni ludowe i obce, a także utwory negro spirutal, pieśni i piosenki rozrywkowe.

Concertino działa aktywnie uczestnicząc w wielu imprezach i koncertach m.in.: Festiwal pieśni religijnej „Cecyliana” 2001 r., Festiwal Pieśni Ekumenicznej 2002 r., III Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Szczecinie, Festiwal Pieśni Gospel 2003 r.  Chór Kamralny Concertino: Zdobył I miejsce w Okręgowych eliminacjach konkursu Kolęd i Pastorałek i brał udział w ogólnopolskim finale tej imprezy w Będzinie. W 2005 r. zdobył brązowy medal na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Ołomuńcu w Czechach. W 2009 r. w Spychowie otrzymał Puchar za najlepsze wykonanie pieśni mazurskiej. W 2016 r. w XI Otwartym Międzynarodowym Turnieju Chórów o miecz Juranda w Spychowie Chór zdobył III miejsce. Dokonał prawykonania w Szczecinie Messe de minuit M.A. Charpentiera. Wykonał Misa criolla A. Ramireza. Brał udział w wykonaniu Reqiem W. A. Mozarta. Koncertuje regularnie w Szczecinie i w województwie, wykonuje cykle koncertów kolędowych, pasyjnych i okolicznościowych.

 

 

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij