27
11.2015

Leczymy bez bólu

Drukuj

Nasz szpital po raz trzeci z rzędu otrzymał Certyfikat „Szpital bez bólu”.

Program „Szpital bez bólu” polega na nadawaniu certyfikatu placówkom, które spełniają określone kryteria i przez to przyczyniają się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego. Program został zainicjowany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

Kryteria, które spełnił nasz szpital to m.in. informowanie pacjenta o możliwościach uśmierzania bólu pooperacyjnego, monitorowanie działań niepożądanych zastosowanego leczenia, pomiar natężenia bólu, prowadzenie dokumentacji dotyczącej pomiarów bólów i zastosowanego postępowania zgodnie z rekomendacjami uśmierzania bólu, uczestnictwo personelu medycznego w szkoleniach z zakresu uśmierzania bólu.

Strach przed bólem jest jedną z największych obaw towarzyszących pacjentom przed operacją. Dlatego tak ważne jest, aby uświadomić pacjentowi, że istnieją skuteczne metody uśmierzania bólu, dzięki którym nie będzie on musiał niepotrzebnie cierpieć. 

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij