08
06.2021

ODDZIAŁ NEFROLOGII I TRANSPLANTACJI NEREK DZIAŁA W PEŁNYM ZAKRESIE!

Drukuj

 

Po roku pracy związanej z walką z pandemią Covid-19, Oddział Nefrologii i Transplantacji Nerek SPWSZ w Szczecinie, wraca w pełnym zakresie do swojej specjalistycznej działalności.

 

„Znów rozpoczynamy świadczyć usługi medyczne w zakresie diagnostyki i leczenia chorób nerek, leczenia nerkozastępczego i dostępów naczyniowych i przede wszystkim do działalności transplantacyjnej. Nie będzie już problemów z badaniami kwalifikacyjnymi do przeszczepienia nerki i konsultowaniem pacjentów ze Szczecina i całego województwa z problemami nefrologicznymi”mówi prof. Marek Myślak, ordynator oddziału.

         Już w najbliższych tygodniach, dzięki współpracy z zespołem chirurgii transplantacyjnej naszego szpitala odbędą się przeszczepienia nerki od dawców żywych. Przeszczepienia dwunarządowe, które są specjalnością zespołu transplantacyjnego w SPWSZ już się odbywają. W ostatnich dniach, szpital opuściła pacjentka po udanej operacji jednoczasowego przeszczepienia wątroby i nerki.
W pełnym zakresie działają już nasze poradnie: nefrologiczna i transplantacyjna. Liczymy na to, że po znaczącym spadku ilości transplantacji w czasie pandemii Covid-19, znów powrócimy do wcześniejszej aktywności - tak bardzo potrzebnej dla naszych pacjentów.

     Dodatkowo informujemy, że w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie w normalnym trybie działają już niemal wszystkie oddziały specjalistyczne.
     Obecnie w lokalizacji szpitala przy ul. Arkońskiej hospitalizowanych jest 50 pacjentów z COVID-19, w tym 5 osób na Oddziale Intensywnej Terapii.
     Jednocześnie, przez cały czas obserwujemy informacje dotyczące bieżącej sytuacji epidemiologicznej - a nasza placówka jest przygotowana do leczenia pacjentów zakażonych SARS-COV-2.

 

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij