19
11.2015

Pacjenci szpitala promują kardiologię

Drukuj

Pani Barbara i pan Łukasz - pacjenci Poradni Kardiologicznej naszego szpitala wzięli udział w spocie promującym modernizację oddziałów kardiologicznych. Film od dziś przez cały miesiąc można oglądać w bloku reklamowym TVP.

- Każdego dnia staramy się, byś mógł kochać swoich bliskich całym sercem – od takich słów rozpoczyna się  spot. Pani Barbara, nasz pacjentka, wspólnie z siedmioletnią Karolinką, rysuje na kartce serce. W drugiej scenie Pan Łukasz, również pacjent naszego szpitala, rozmawia ze swoją żoną. Przytulają się.

„Z miłości do serca” to tytuł kampanii towarzyszącej promocji projektu „Podniesienie jakości i dostępności kardiologicznych usług medycznych w SPWSZ w Szczecinie przez modernizację szpitalnych oddziałów kardiologicznych”, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013.

- Z przyjemnością przyjęłam propozycję wystąpienia w tym filmie – mówi pani Basia, które jest pacjentką Poradni Kardiologicznej SPWSZ od piętnastu lat. – Lekarze ze szpitala przy ul. Arkońskiej to świetni fachowcy. Zawdzięczam im zdrowe serce.

- Jestem bardzo zadowolony z opieki, którą otrzymałem w szpitalu – mówi pan Łukasz, nasz pacjent. – Było mi bardzo miło, kiedy poproszono mnie i moją żonę, żebyśmy wystąpili w spocie promującym nową kardiologię.  

Dobiega koniec remont budynku D, do którego przeniesione zostaną: Oddział Kardiologii, Kardiologii Inwazyjnej i Chorób Wewnętrznych oraz Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Za kilka miesięcy trafią tam pierwsi pacjenci. Nowe oddziały kardiologiczne to nieporównywalnie większy komfort dla pacjentów, lepsza dostępność i wyższa jakość świadczonych usług: począwszy od niezależnej Izby Przyjęć, przez 8-łóżkowy odcinek obserwacyjny, kończąc na 10- stanowiskowym Oddziale Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Do budynku D przeniesione zostaną pracownie np: angiografii, hemodynamiki, elektroterapii i elektrofizjologii.

Zakupiony został nowoczesny sprzęt: dwa nowoczesne angiografy, pięć ultrasonografów, nowe systemu monitorowania pacjentów, sprzęt do energospirometrii i elektrofizjologii. Badania wykonywane będą na rzecz pacjentów stacjonarnych, przebywających na oddziale, jak i pacjentów ambulatoryjnych (pacjentów Poradni Kardiologicznej). Zwiększy się dostępność do usług medycznych: przyjęcie pacjentów i wdrożenie leczenia będzie mogło odbywać się znacznie szybciej niż do tej pory. Pacjenci będą przebywali na nowych, świetnie wyposażonych salach jedno, dwu i trzyosobowych. W każdej sali będzie łazienka.

 

Koszt inwestycji to 24,5 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło 17,5 mln zł. 

OBEJRZYJ SPOT 

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij