17
04.2020

Prośba Wojewody Zachodniopomorskiego

Drukuj

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zwrócił się do lekarzy, pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów z pytaniem o gotowość do podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa.
Osoby chętne do pracy mogą zgłaszać swoją gotowość do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego do Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej.

„W przypadku pozytywnego odzewu ze strony środowiska lekarskiego, skierowanie do pracy przy zwalczaniu epidemii będzie realizowane na podstawie art. 47 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.). Proszę w związku z tym o zwrócenie uwagi na warunki określone w art. 47 ust. 3 ustawy wskazujące, które osoby nie podlegają skierowaniu do pracy niosącej ryzyko zakażenia przy zwalczaniu epidemii” – czytamy w pismach wojewody, które zostały skierowane do:
- dr n. med. Magdy Wiśniewskiej – prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie,
- Katarzyny Krystosik-Łaseckiej – prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Koszalinie,
- Gabrieli Hofman – przewodniczącej Rady Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych
- Bożeny Wojcikiewicz – przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie
- dr hab. Macieja Krawczyka – prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

- Bardzo liczymy na wsparcie środowiska lekarskiego – mówi wojewoda Tomasz Hinc – Jest ono potrzebne przy opiece nad osobami hospitalizowanymi m.in. w szpitalu monoprofilowym w Szczecinie, a także w sytuacji, kiedy zaczną się zapełniać izolatoria, w których przebywać będą osoby z lżejszymi objawami koronawirusa.

Skany pism znajdują się na stronie:
https://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=12052

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij