10
10.2018

Startuje budowa nowego budynku dla neurologii i nefrologii

Drukuj

W ciągu 26 miesięcy firma Warbud wybuduje w miejscu po dawnym budynku dyrekcji przy ul. Broniewskiego nową siedzibę dla oddziałów: neurologii, udarowego, nefrologii oraz dla stacji dializ. Inwestycja o wartości 46,5 mln zł otrzymała wsparcie unijne o wartości blisko 32 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Prace przy inwestycji już się rozpoczęły. Teren został ogrodzony, trwają przygotowania do wyburzenia starego budynku, który znajduje się w tym miejscu. Dawniej mieściła się tu administracja szpitala. Te praca potrwają ok 2 miesięcy, następnie w grudniu rozpocznie się budowa budynku w ramach projektu ”Podniesienie jakości i dostępności usług medycznych SPWSZ w Szczecinie poprzez budowę budynku na potrzeby Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek, Stacji Dializ, Oddziału Neurologii wraz z Oddziałem Udarowym oraz Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego wraz z wyposażeniem”. Umowa z inwestorem zakłada, że wszystkie prace zostaną wykonane w ciągu 26 miesięcy.


Budynek zostanie połączony z bardzo dobrze wyposażonym Centrum Diagnostycznym, Blokiem Operacyjny (w którym wykonywane są m. in. przeszczepy). To znacznie poprawi infrastrukturę i jakość świadczonych usług. Zyskają na tym m. in. dializowani pacjenci, ponieważ nowa siedziba pozwoli na wprowadzanie nowych technik pozaustrojowego oczyszczania krwi i dializ otrzewnowych.


Stacja dializ będzie miała 23 stanowiska i będzie znajdowała się na parterze budynku, tuż obok Poradni Nefrologicznej. Pierwsze piętro zajmie Oddział Nefrologii i Transplantacji Nerek, gdzie w pokojach dwu i trzyosobowych przewidziano 30 łóżek.

Lokalizacja będzie sprzyjała także hospitalizacji pacjentów z Oddziału Neurologii i Oddziału Udarowego (szczególnie w dobie wzrostu liczy chorób sercowo – naczyniowych w województwie zachodniopomorskim, w tym udarów), którzy wymagają natychmiastowej i kompleksowej opieki specjalistów: neurologii, kardiologii, neurochirurgii, chirurgii naczyniowej i anestezjologii.


Dla Oddziału Neurologii przeznaczono drugie piętro budynku i 29 łóżek. Na tym piętrze znajdzie się także kaplica. Trzecie piętro to Oddział Udarowy na 26 łóżek oraz rehabilitacja.


Umowa z firmą Warbud została podpisana na kwotę 46,5 mln zł.

Blisko 32 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

Dodatkowo szpital otrzymał dotację w budżetu Województwa o wartości blisko 2 mln zł.

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij