11
12.2009

Szpital Wojewódzki w Szczecinie w Regionalnym Programie Operacyjnym

Drukuj

         Ważnym wydarzeniem dla przyszłości szpitala na Arkońskiej jest podpisana umowa gwarantująca finansowanie nowoczesnego Centrum Zabiegowego, którego realizacja rozpocznie się w kwietniu 2010 roku, natomiast zakończenie tej inwestycji przewidziane jest na pierwszy kwartał 2013 roku. 
Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej sale operacyjne i gabinety zabiegowe muszą spełniać wysokie standardy. Dzięki podjęciu odważnych decyzji przez władze Województwa Zachodniopomorskiego  i przeznaczeniu ponad 133 milionów złotych na dofinansowanie 5 zadań w regionalnej służbie zdrowia, dostęp pacjentów do kompleksowych specjalistycznych usług medycznych będzie nieporównywalnie lepszy. Oprócz wspomnianej inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie wielkimi placami budów są Centrum Onkologii na Golęcinie, Szpitale w Zdrojach i w Zdunowie oraz Szpital Wojewódzki w Koszalinie.

Podczas uroczystego spotkania umowę na dofinansowanie budowy Centrum Zabiegowego wartości blisko 48 milionów złotych, z czego 54,97% wartości pochodzi ze środków unijnych, podpisali marszałek województwa Władysław Husejko, wicemarszałek Marek Hok oraz Dyrektor SP WSZ dr n. med. Mariusz Pietrzak. 
Szpital Wojewódzki w Szczecinie otrzymał też zakupioną ze środków Urzędu Marszałkowskiego cenną aparaturę laboratoryjną wartości ponad 130 tys. zł, która w ciągu niespełna 3 godzin potrafi określić obecność wirusa  tzw. "świńskiej grypy " w pobranej od pacjenta próbie. Dotychczas takie badania wykonywano poza Szczecinem i trwało to nawet 36 godzin.
Aparatura jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które znajdzie też zastosowanie w szeroko pojętej diagnostyce laboratoryjnej.   

{gallery}115:200:120:0{/gallery}

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij