21
06.2010

Umowa podpisana – budowę czas zacząć!

Drukuj

Rozpoczęła się praktyczna realizacja wielkiej inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie. Podstawą jest podpisana umowa na wykonawstwo prac budowlanych w nowoczesnym Centrum Zabiegowym wartości 26 milionów złotych. Generalny wykonawca wrocławska firma „Wrobis” zobowiązała się zamknąć planowany cykl budowy w 30 miesięcy z możliwością przyspieszenia tego terminu. Głównym inżynierem kontraktu jest Promis S.A. Szczecin.
Umowę podpisali: z ramienia wykonawcy prezes Zarządu „Wobis-u” Tadeusz Chodorowski,  natomiast podpis pod umową w imieniu inwestora złożył dyrektor SP WSZ dr n. med. Mariusz Pietrzak.
Po oddaniu do eksploatacji Centrum Zabiegowe rozwiąże wiele problemów szpitala natury lokalowej i funkcjonalnej. Spełniać będzie najwyższe normy przewidziane dla tego typu obiektów. Był to podstawowy warunek uzyskania dotacji unijnych oraz wpisania tej inwestycji do Regionalnego Programu Inwestycyjnego województwa zachodniopomorskiego. Koszt całej inwestycji zamyka się kwotą ponad 47 milionów złotych. Pełna zdolność użytkowa Centrum planowana jest na pierwszy kwartał 2013 roku.       

{gallery}122:200:120:0{/gallery}

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij