27
11.2019

Zdunowo: Interna z nowymi salami intensywnego nadzoru

Zdunowo: Interna z nowymi salami intensywnego nadzoru
Drukuj

Szpital Wojewódzki uruchomił 13 nowych miejsc intensywnego nadzoru kardiologicznego w ramach Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego z Pododdziałem Kardiologii przy ul. Sokołowskiego w Szczecinie. Miejsca powstały z myślą o pacjentach, którzy wymagają wzmożonej obserwacji i intensywnego leczenia kardiologiczno-internistycznego.

Łóżka intensywnego nadzoru znajdują się w miejscu, gdzie dawniej funkcjonowała pracownia tomografu komputerowego. Nowe pomieszczenia zostały wyremontowane, wymieniono wszystkie instalacje, stolarkę okienną, została zamontowana także klimatyzacja. Wcześniej oddział posiadał tylko jedną salę wzmożonego nadzoru z czterema łóżkami.

Sale intensywnego nadzoru kardiologicznego powstały z myślą o pacjentach, którzy wymagają stałego nadzoru i monitorowania parametrów życiowych, niekwalifikujących się do leczenia w oddziale intensywnej opieki medycznej (OIOM), w którym liczba miejsc jest ograniczona. Łóżka są przeznaczone dla pacjentów przyjmowanych do oddziału ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SOR w trybie dyżurowym lub hospitalizowanych w innych oddziałach szpitala, u których dochodzi do destabilizacji stanu klinicznego i wymagają oni przeniesienia na salę intensywnego nadzoru kardiologicznego.

Są to najtrudniejsi pacjenci w stanach zagrożenia życia z kardiologicznymi i internistycznymi chorobami, jak:

  • ciężka niewydolność serca
  • ostre zespoły wieńcowe leczone zachowawczo
  • zatorowość płucna
  • pacjenci ze wstrząsem o różnej etiologii (pacjenci z ostrym krwawieniem z przewodu pokarmowego, ostrym zapaleniem trzustki, posocznicą)
  • pacjenci wymagających pilnych interwencji kardiologicznych – np. nakłucia osierdzia

Stworzenie dodatkowych miejsc monitorowanych w obrębie oddziału i szpitala daje możliwość specjalistycznej opieki nad najtrudniejszymi chorymi.

Koszt remontu i wyposażenia pomieszczeń wyniósł 804 tys. zł.

« powrót
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij